Bornova’da üniversiteli öğrencilere sıcak yuva

Bornova’da üniversiteli öğrencilere sıcak yuva
Reklam

İzmir’e üniversite eğitimi için gelen gençler, Bornova Belediyesi’nin sıcak dost eliyle karşılanıyor. Bornova Belediyesi, üniversite öğrencilerine pek çok olanak sunan Dost Kart’ın kayıtlarını Ege Üniversitesi Kampüsü’nde kurduğu stantta yapıyor. Öğrencilere ve ailelerine Bornova Belediyesi’nin sunduğu imkanlar anlatılıyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da standa giderek Dost Kart ve Gençlik Merkezi’ni anlattı. Atila, “Üniversite kenti olan Bornovamızda öğrencilerimize destek oluyoruz. Onlara Bornova’yı evleri gibi hissettiriyoruz” dedi

Bornova Belediyesi, üniversite öğrencilerine esnaftan indirimli alıveriş yapma ve Büyük Park içerisindeki Gençlik Merkezi’nden yararlanma imkanı sunduğu Dost Kart’ın tanıtımını Ege Üniversitesi Kampüsü’nde kurduğu stantta yapıyor. Spor Salonu önündeki stantta kayıt için kampüse gelen öğrencilere ve ailelerine Bornova Belediyesi’nin Dost Kart aracılığıyla sunduğu imkanlar anlatılıyor ve kayıtları alınıyor. Tanıtım standında ağırlanan misafirler, Bornova Belediye’nin ikram aracından da yararlanabiliyor. Stantta öğrencilere çeşitli konularda danışmanlık hizmetleri de veriliyor.

Gençlerimizin yanındayız

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da Ege Üniversitesi Kampüsü’ndeki stantta öğrencilere ve ailelerine Dost Kart ve Gençlik Merkezi’ni anlattı. “Kentimize gelen üniversite öğrencilerine hem ‘hoşgeldiniz’ demek, hem de Dost Kart’ın olanaklarını anlatmak istedik. Amacımız; Bornova Belediyesi’nin hizmetlerini öğrencilerimize de ulaştırmak. Üniversite kenti olan Bornovamızda öğrencilerimize destek oluyoruz. Onlara Bornova’yı evleri gibi hissettiriyoruz” diye konuştu.

Gençlik Merkezi’nin olanakları

Dost Kart sahibi öğrenciler, Büyük Park içersindeki Bornova Belediyesi Türkel Minibaş Gençlik Merkezi’nin tüm olanaklarından ücretsiz yararlanıyor. Yemek yiyip, çayını kahvesini ve soğuk içeceklerini içebiliyor, internetten ve Merkez’in çamaşırhanesinden yararlanıyor. Uzman psikologlar tarafından bireysel danışmanlık hizmetinin de verildiği Merkez’de satranç, tabu, scrable, jenga gibi oyunlar oynanabiliyor. Günlük gazetelerin yanısıra haftalık ve aylık dergiler bulunuyor. Üniversite öğrencilerinin sergi, dinleti, toplantı gibi kulüp çalışmalarını yapabilmeleri için de mekanların yaratıldığı Merkez’de 3 bin kitaplık bir kütüphane de bulunuyor.

Dost Kart’la alışveriş çok kolay

Dost Kart sahibi üniversite öğrencileri, ‘Dostkart’ amblemini gördüğü işyerlerinden yüzde 10’dan yüzde 50’ye kadar indirimli alışveriş yapma imkanı buluyor. Öğrencilerin daha ekonomik koşullarda alışveriş yapması, esnafın da daha çok müşteriye ulaşması amacıyla başlatılan Dost Kart projesine katılım her geçen gün artıyor.

Bornova'da Öğrenci Olmak

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ