Dünya İzmir’e Odaklanacak

Dünya İzmir’e Odaklanacak
Reklam

İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), bu yıl Malezya’nın partnerliğinde inovasyon ana teması ve “Gelecek İzmir” sloganıyla 85’inci kez kapılarını açacak. Fuarın ana sponsoru Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Hem dünya hem de Avrupa çok yakında İzmir’e odaklanacak. İEF gençlik aşısı yaptı” dedi.
26 Ağustos-4 Eylül arasında düzenlenecek İEF’nin tanıtım toplantısında konuşan Sancak, “Hükümetin İzmir için planladığı 35 büyük projesi kenti dünyanın parlak şehirlerinden biri haline getirecek. İzmir Deniz Projesi, Yüzülebilir Körfez ve Kültürpark Projeleri de İzmir’e büyük değer katacaktır” diye konuştu. Sancak, “Fuarın 3 ayrı mekanında 50’ye yakın sanatsal aktivite düzenleyeceğiz. Amerika’dan Arjantin’e ve Rusya’ya kadar 18 ülkeden 600 sanatçı İzmir’e gelecek. Cazdan tiyatroya kadar sanat rüzgarı İzmir’i saracak” dedi.
Darbe girişiminin engellendiği ve demokrasinin kazandığı günlerde İEF’nin kente moral vermesi için çalıştıklarını söyleyen Sancak, Folkart’ın 10’uncu yıl kutlamasını da fuardaki ziyaretçilerle paylaşacaklarını dile getirdi. Fuarın inovasyon sponsoru Vestel’in İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ise İEF’nin tarihte hak ettiği yeri alması için ellerinden gelen katkıyı vereceklerini söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ise fuarın kökleri üzerinde yeniden sıçrama yapması için çalıştıklarını dile getirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ