İZMİR FUARI’NDA FOLKART’TAN DÜNYA ŞÖLENİ

İZMİR FUARI’NDA FOLKART’TAN DÜNYA ŞÖLENİ
Reklam

İzmir Enternasyonel Fuarı’nın ana sponsoru Folkart, 18 ülkeden 600’e yakın sanatçıyı İzmirlilerle buluşturuyor.
ekonomi bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde İZFAŞ tarafından düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl Folkart’ın ana sponsorluğunda Kültürpark Fuar Alanı’nda 85. kez “Merhaba” diyecek. Bu yılki teması “İnovasyon” olarak belirlenen ve “Gelecek İzmir’de” sloganıyla kapılarını açacak olan İEF’nin ana sponsoru olan Folkart, özellikle kültür ve sanat alanlarında fuara yeni bir soluk aldıracak. Tiyatro oyunlarından sokak gösterilerine, dans gösterilerinden caza kadar birçok aktivitede “Folkart” imzası bulunacak.
Folkart, fuar süresince İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde tiyatro oyunları,Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’ndamüzikal, dans ve sahne şovlarının yanı sıra Mogambo’da ise Caz Gecelerine ev sahipliği yapacak. Folkart, Kültürpark Fuar Alanı’nın tüm açık alanlarında isebirbirinden ilginç, heyecanlı ve farklı sokak gösterileri ile İzmirlileri eğlendirecek ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak.
Ünlü isimler
Fuar süresince Folkart, Haldun Dormen, Ali Poyrazoğlu, Süheyl-Nejla-Behzat Uygur, Güven Kıraç, emre karayel, Sumru Yavrucuk, Ayberk Atilla, Hakan Yılmaz, Hande subaşı, Turgut Tuncalp, Eylül Öztürk, Ayça Varlıer gibi birçok ünlü tiyatro sanatçısı İzmir’de hayranlarıyla buluşturacak. Tararam’ın sahne şovları ise herkesi büyüleyecek. Folkart tarafından düzenlenecek Mogambo Caz Geceleri’nde ise, dünyaca ünlü Amerikalı sanatçı Della Miles,İsveç’ten Julie Erikssen, Ayşe Gençer&İmer, Şenay Lambaoğlu gibi bir çok sanatçı sahne alacak. Fuarda, Küba, İsveç, Almanya, Amerika, Çek Cumhuriyeti, İsrail, Fransa, Yeni Zelanda,İtalya, İngiltere, Ukrayna, Rusya, Arjantin, Estonya, Avusturalya, Belçika ile ülkemizden 600 civarında sanatçı Folkart tarafından İzmirlilerle buluşturulacak.
18 ülke, 600 sanatçı
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart, hepinizin bildiği gibi İzmir’de doğdu. İzmir’de büyüdü. Ve İEF 85. Yaşına girerken, İzmirli Folkart da 10. yılını kutluyor. Biz İzmir Fuarı’na Ana Sponsor olarak, bizim için çok anlamlı 10. yılımızı da sadece fuarda kutlayacağız. Böylece bize verdikleri destek, gösterdikleri ilgi nedeniyle, İzmir’e ve İzmirlilere yürekten teşekkür etmek istiyoruz. Fuar ile işbirliğimizi, “Uluslararası Kültür-Sanat-Gösteri Şöleni” diye adlandırmam hiç boşuna değil. Fuarın 3 ayrı mekanı ve açık alanlarında uluslararası özellikli, 50’ye yakın çok önemli sanatsal aktivite düzenleyeceğiz. Aralarında Amerika, İngiltere, Küba, Rusya, İtalya, Hollanda, Belçika, Arjantin’in bulunduğu 18 ülkeden 600’e yakın sanatçı, İzmir Fuarı’nda buluşacak. Tiyatrodan caza; müzikalden dansa kadar; dev bir şölen havası İzmir’i saracak. Sonuçta Folkart olarak, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli kültür-sanat-gösteri markalarını, İzmir fuarında buluşturuyoruz. Bununla onur duyuyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ