İzmir’in Kurtuluşunun 94. yılı

İzmir’in Kurtuluşunun 94. yılı
Reklam

9 Eylül Cuma günü İzmirin Kurtuluşunun 94. yılı İzmir’de törenlerle kutlanacak. İzmir Belediyesinin düzenlediği kutlamalar 94. Yıl Zafer yürüyüşü ile başlayacak. Yürüyüş Basmane Karakolu önünde saat 9:00 da buluşulup Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk heykeline çelenk bırakılması ile sona erecek.

Daha sonra kutlamalara Hükümet Konağı önündeki Bayrak Töreni ile devam edilecek. Cumhuriyet Meydanındaki tören ise saat 11:15 de başlayacak. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Konuşması gerçekleşecek. Konuşmanın ardından Şef Uğur Sayınbatur Yönetiminde Kültür Modern Brass Ensemble Konseri, şiir dinletisi ve İzmir ilçelerine ait belediyelerin halk oyunları ekipleri gösterilerini sunacak. Gösterilerden sonra Atlı Süvari Birliklerinin yürüyüşleri gerçekleşecek. Program klasik Otomobilciler Derneği Geçit Töreni ile devam edecek.

Fener Alayı saat 20:30 da başlayıp, İBB Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na hareketle devam edecek. Saat 21:00 de gerçekleşecek su perdesi ve ışık gösterilerini takiben ünlü tenor opera sanatçısı Murat Karahan ve Kültür Modern Branss Ensemble konseri ile kutlama programı sona erecek.

Kaynak : İzmir Belediyesi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ